Vila Maslina - Lokalizacja

 

Silo jest największą z okolicznych wiosek Dobrinj, z długą turystyczną tradycją. Jest niezwykle  malowniczą i spokojną wioską, położoną nad spokojną zatoką Stipanja, która jest  osłonięta przylądkiem Punta Silo.  Silo znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Crikvenicy i jej riwiery, oddzielone od niej Kanałem Vinodolskim.  Położone jest zaledwie 20 km od mostu Krk.

Silo wyróżnia się licznymi pięknymi żwirowymi plażami, zatoczkami chroniącymi od wiatru, kryształową wodą, a także piaszczystą plażą idealną dla małych dzieci.

W bezpośrednim sąsiedztwie Silo leży zatopiony wrak "Peltastis", co czyni Silo jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla nurków w Chorwacji.

Silo szczyci się długą tradycją rybołówstwa, a miejscowi urządzają dla turystów specjalne festiwale rybackie. Popularne wśród turystów są również inne imprezy sportowe i rozrywkowe.

W Silo dostępne są korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej i różne sporty wodne (żeglarstwo, wioślarstwo, nurkowanie). Zakwaterowanie dostępne jest jedynie w prywatnych apartamentach i pokojach. Dla miłośników kempingów, znajduje się duży kemping malowniczo położony tuż przy morzu.

Fani gastronomii mają okazję spróbować  specjałów kuchni lokalnej i międzynarodowej. W szczególności lokalnej specjalności wina "žlahtina", oferowanego w miejscowych restauracjach.

Tuż przed wjazdem do Silo znajduje się piękna stara  wioska Polje, która zachowała swój tradycyjny wiejski styl budynków oraz sposobu życia, co może być szczególnie atrakcyjne dla zwiedzających
.

2011. Copyright by Vila Maslina
Joomla 1.7 templates free by Joomla Template Maker